środa, 22 lipca 2015

Naturalne sposoby ochrony przed wpływem promieniowania

Lato, wakacje, urlop. Czy można wyobrazić je sobie bez słońca? Długo wyczekiwane, upragnione słońce sprzyja odpoczynkowi, nastraja pozytywnie i zasila nasze wewnętrzne baterie energią. Nadmiar słońca może być jednak szkodliwy. Czy wiesz, jak naturalnie chronić się przed promieniowaniem UV?
Noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

Mrużenie oczu i zwężenie źrenic jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu przed nadmiarem światła słonecznego. Nosząc okulary przeciwsłoneczne bez filtrów UV wpuszczamy do wnętrza okaz więcej szkodliwego promieniowania, ponieważ ich nie mrużymy.

Zasłaniaj się

W słoneczny dzień zakładaj kapelusz z szerokim rondem, czapkę z daszkiem lub noś parasol. W ten sposób chronisz zarówno oczy, skórę jak i włosy.

Unikaj słońca między 11:30 a 15:30

Ekspozycja na słońce w godzinach szczytowania słońca nad ziemią jest najbardziej niebezpieczna. Im większy jest kąt padania promieni słonecznych na ziemię, tym większa dawka promieniowania działająca na Twój organizm, a to może skutkować oparzeniem a nawet udarem słonecznym.

Opalaj się w ruchu

Nie przebywaj na słońcu długo w pozycji leżącej. Opalaj się spacerując, grając w siatkówkę plażową, jeżdżąc na rowerze czy kosząc trawnik. Zapobiegniesz w ten sposób oparzeniom skóry.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz