środa, 14 października 2015

Naturalne sposoby na przeziębienie

Jeśli dałeś się zaskoczyć pogodzie i przemarzłeś lub jeśli cię przewiało, to odporność twojego organizmu może zostać poddana poważnej próbie. Co zrobić w takiej sytuacji, aby zapobiec chorobie?Ogrzej się

Po pierwsze jak najszybciej, po powrocie do domu zadbaj o podniesienie temperatury ciała. W jaki sposób? Na początku zrób sobie gorącą kąpiel, dobrze ogrzej stopy, dłonie i głowę - to przez nie tracimy najwięcej ciepła. Po kąpieli dobrze osusz skórę mocno pocierając ręcznikiem aby jeszcze przyspieszyć krążenie. Następnie ubierz się ciepło - najlepiej załóż czerwone wełniane skarpety i gruby sweter, po czym przygotuj kubek gorącej herbaty z naturalnym sokiem malinowym i opatul się kocem. Wygrzej się i wypoć chorobę.


Naturalne lekarstwa

Zamiast farmaceutyków, których zażywanie najczęściej ma skutki uboczne, zaopatrz swoją kuchnię w odpowiednie przyprawy. Dodawaj je do potraw i napojów zarówno profilaktycznie, jak i wtedy, gdy poczujesz, że w Twoim ciele zaczęła się już walka z chorobą.

Jak działają przyprawy?

  • rozgrzewająco - goździki i imbir 
  • wykrztuśnie i bakteriobójczo - tymianek
  • przeciwzapalnie - majeranek i kurkuma
  • przyspiesza metabolizm i krążenie - papryczka chilli
  • udrożnia nos i gardło - pieprz i cynamonDaj organizmowi czas

Nie oczekuj, że po zastosowaniu wszelkich znanych ci sposobów radzenia sobie z przeziębieniem nazajutrz obudzisz się zdrowy. Organizm potrzebuje trochę czasu, aby zwalczyć bakterie i wirusy, wytworzyć przeciwciała i w pełni się zregenerować. Przeziębienie, gorączka, kaszel i katar mogą potrwać nawet pięć dni - w tym czasie nie marnuj potrzebnej mu energii na żmudną pracę, wysiłek fizyczny czy ciężkostrawne potrawy. Odpoczywaj, dużo śpij i często się śmiej - włącz dobrą komedię i postaraj się zapomnieć o stresach codzienności. Odpuść. Sprawdź jak wygląda świat, kiedy nie jesteś nawet w połowie na pełnych obrotach.

Czasami choroba pojawia się właśnie wtedy, gdy organizm chce powiedzieć ci: zwolnij! znajdź równowagę między obowiązkami a przyjemnością. Jeśli objawy utrzymują się dłużej a gorączka nie spada – koniecznie umów się do lekarza!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz